Kawiarenka dla seniorów – luty

Zapraszamy do Kamienicy Inicjatyw na ul. Kopernika 22 na panelowe spotkania w ramach „Kawiarenki dla Seniorów”, organizowanych w każdy wtorek i czwartek od godziny 11.00 do 15.00. Zachęcamy wszystkich seniorów z Torunia do włączenia się w nasze spotkania! W „Kawiarence” wspólnie spędzamy czas, wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami wokół wybranego tematu przewodniego.

Lokalizacja Kamienicy Inicjatyw na Starówce na ul. Kopernika 22 pozwoli wszystkim osobom zainteresowanym dotrzeć w łatwy sposób np. komunikacją miejską. Lokalizacja w zabytkowej części miasta Torunia sprawi, że Kawiarenka będzie wpisywała się w aktywne życie miejskie.


5 lutego (wtorek), godz. 11.00 – Poradnictwo prawne. Spotkanie Klubu Muzycznego.

7 lutego (czwartek), godz. 11.00 – dr Katarzyna Tomkowiak opowie o Ludwiku Makowskim, mistrzu krawiectwa, działaczu społecznym, który po zamieszkaniu w Toruniu wstąpił do Towarzystwa Śpiewaczego “Lutnia”, gdzie jako dobry organizator, wybrany został 21 listopada 1906 r. jego prezesem.

8 lutego (piątek), godz. 10.00 – W Aktywny Piątek odbędziemy spacer skarpą wiślaną. Zbiórka przy szpitalu dziecięcym na Skarpie. Przejście skarpą wiślaną ok 5km. Powrót autobusem MZK lub piechotą do osiedla Na Skarpie. Prowadzący Tadeusz Perlik aktywny działacz PTTK, członek wielu komisji, kierownik komisji kultury górskiej oraz członek RS. 

12 lutego (wtorek), godz. 11.00 – Wiesław Czerwiński – podróżnik. Na spotkaniu usłyszymy o dziejach Tahiti, czyli największej wyspie Polinezji Francuskiej (terytorium zamorskie Francji), położonej na Oceanie Spokojnym, w archipelagu Wysp Towarzystwa. Wyspa została odkryta 1606 przez P.F. de Queirósa, ponownie 1767 przez Brytyjczyka S. Wallisa. Od 1842 protektorat, od 1880 kolonia francuska. Dzieliła losy Polinezji Francuskiej – od 1958 terytorium zamorskiego Francji.

14 lutego (czwartek), godz. 11.00 – o fascynującej historii Janiny Awgulowej – twórczyni teatru „Zaczarowany świat” – opowie Pani Halina Zubrycka

15 lutego (piątek), godz. 11.00 – Pan Przemysław Bździuła (technik masażysta, fizjoterapeuta, trener personalny) zaproponuje nam bezpieczne zajęcia na siłowni plenerowej.

19 lutego (wtorek), godz. 11.00 – spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów, Panią Dyrektor Bożena Sawicką. Prelekcja pt. „Jak szanować swój podpis?”, czyli… z czym możemy się zwracać do rzecznika i w jakich sprawach może interweniować.

21 lutego (czwartek), godz. 11.00 –  Pan Andrzej Herman opowie nam o katedrze Włocławskiej. Włocławek należy do najstarszych miast w Polsce. Otwarta osada wczesnośredniowieczna powstała w IX wieku n.e., nieopodal ujścia rzeki Zgłowiączki do Wisły. Nie później niż w pierwszej połowie XI wieku powstał gród obronny. W okresie panowania Bolesława Chrobrego był to ważny gród obok Poznania i Gniezna. Początek budowy obecnie istniejącego kościoła katedralnego we Włocławku datuje się na 1340 rok.

22 lutego (piątek), godz. 11.00 Spacer z Panem Franciszkiem Kazimierskim do Fortu VIII, gdzie poznamy historie fortyfikacji i zobaczymy, w jakim stanie znajduje się obecnie.

26 lutego (wtorek), godz. 11.00 – Pani Krystyna Wiśniewska liderka Klubu Artystycznego opowie nam o stosowaniu kosmetyków oraz o tym, na co zwracać szczególną uwagę w ich codziennym użytkowaniu.

27 lutego (środa), godz. 12.00 – Pani Sylwia Antonowicz, doktorantka UMK, zaprezentuje film Fundacji Emic z Toruniu, który opowiada historie imigrantów, którzy obecnie żyją w Polsce.

28 lutego (czwartek), godz. 11.00 – Przedstawiciel Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej Pani Olga Potęga opowie o pracy lokalnej Orkiestry „od kuchni”.

Zapisy:

Kamienica Inicjatyw, tel. 514 786 113


Organizatorem projektu Kamienica Inicjatyw jest Fundacja Archipelag Inicjatyw.
Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.


Kamienica Inicjatyw EXTRA

Dyskusyjny Klub Książki – co miesiąc w wybrane poniedziałki
Prowadzi: Danuta Niebrzegowska

Wsp
ólne śpiewanie – każdy wtorek, godz. 12.45
Prowadzi: Stanisław Zieliński

Klub Rękodzieła Artystycznego – każda środa, godz. 13.00
Prowadzi: Krystyna Wiśniewska

Klub Dziennikarza – redakcja portalu MYwToruniu.pl – harmonogram ustalany na bieżąco
Prowadzi: Anna Zielińska i zaproszeni goście,

Klub Historyczny – poniedziałki (harmonogram na bieżąco)
Prowadzi: Halina Zubrycka,

Klub Wolontariatu
Prowadzi: Teresa Grochulska, Anna Zielińska

Klub fotograficzny i praktycznej obsługi komputera – harmonogram ustalany na bieżąco
Prowadzą: Jacek Mroczek, Witold Czerwiński.


Dodatkowe informacje:

Indywidualne spotkanie z prawnikiem – zapisy w Punkcie Informacji Seniorów przy ul. Kopernika 22 lub pod numerem telefonu 514 786 113.


Kontakt: 
Teresa Grochulska, tel. 514 786 113, teresa@kamienica-inicjatyw.pl

Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22, Toruń