Opowieści wiślane – spotkanie autorskie

Fundacja Wolna Wisła oraz Kamienica Inicjatyw zapraszają na spotkanie z Andrzejem Stańskim i Marią Dryhub – wielkimi pasjonatami tradycyjnych drewnianych łodzi i historii związanych z Wisłą.

ZAPISY:
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 514 786 113 (Kamienica Inicjatyw, od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00). Ilość miejsc ograniczona!

Andrzej Stanski, to bardzo ważna osoba dla przywracania Wisły. Człowiek orkiestra – żeglarz, flisak, historyk, społecznik, animator cennych inicjatyw wiślanych, takich jak Flis Festiwal, Zielone Świątki na Urzeczu, szef Fundacja Szerokie Wody, twórca szkółki żeglarstwa tradycyjnego, propagator powrotu tradycyjnych drewnianych łodzi na Wisłę, a ostatnio… także autor książki „Szaman z rzeki – opowieści wiślane”, bajkowej podróży po rzece Wiśle w XVI wieku.
Maria Dryhub, to pasjonat folkloru góralskiego, wodniaczka, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Propagator kultury huculskiej. Urodzona w Jaremcze, bramie Karpat na na Ukrainie.

PODCZAS SPOTKANIA POSŁUCHAMY:
– o statkach drewnianych pływających po rzece kiedyś i dziś
– o ludziach, którzy w dobie renesansu budowali potęgę gospodarczą Rzeczpospolitej
– o miastach i produktach, które wywarły wpływ na handel wiślany

Poznamy wydany już tomik bajek „Szaman z rzeki” oraz nową opowieść pt. „Digitus Dei” w której główna rolę odegrał słynny toruński zegar i nasze nadwiślańskie miasto.

OBEJRZYMY RÓWNIEŻ:
– fotografie rekonstruowanych statków, które obecnie pływają po rzece wraz z krótką historią ich powstania i odbytych flisów
– ilustracje do książki akwarelisty p.Andrzeja Gosika inspirowane opowiadaniami o szamanie
– kolorowanki p.Pameli Jaworskiej będące pomocą przy czytaniu bajek, tak dla dzieci jak i dorosłych

Będzie możliwość nabycia książki wraz z autografem autora.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej o wiślanych opowieściach znajdziecie tutaj : Szaman z rzeki