Kawiarenka Senioralna

Zapraszamy na panelowe spotkania w ramach „Kawiarenki dla Seniorów”, organizowanych w każdy wtorek i czwartek od godziny 11.00 do 15.00. Zachęcamy wszystkich seniorów z Torunia do włączenia się w nasze spotkania! W „Kawiarence” wspólnie spędzamy czas, wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami wokół wybranego tematu przewodniego.

Lokalizacja Kamienicy Inicjatyw na Starówce na ul. Kopernika 22 pozwoli wszystkim osobom zainteresowanym dotrzeć w łatwy sposób np. komunikacją miejską. Lokalizacja w zabytkowej części miasta Torunia sprawi, że Kawiarenka będzie wpisywała się w aktywne życie miejskie.


Kawiarenka dla Seniorów w Kamienicy Inicjatyw na ul. Kopernika 22

Program na lipiec 2018

3 lipca (wtorek), godz. 11.00 – pogaduchy w Kamienicy Inicjatyw

4 lipca (środa), godz. 13.30 – Kurs komputerowy dla Seniora – Spotkanie poprowadzi: Jacek Mroczek.

5 lipca (czwartek), godz. 10.30 do 13.00 – Zabawa taneczna w szkółce leśnej na Bielawach. Spotykamy się przy ul. Olimpijskiej i razem przejdziemy na miejsce. Prosimy ze sobą zabrać wodę i coś do jedzenia na ognisko.

6 lipca (piątek), godz. 11.00 – Klub Dziennikarza portalu www.MYwToruniu.pl, spotkanie poprowadzi Marcin Lewicki. Temat: Research – podstawa pracy dziennikarza.

9 lipca (wtorek), godz. 11.00 – INDID Warsztaty cz. III Zakończenie Projektu „Senior też badacz” -spotkanie w Kamienicy Inicjatyw.

10 lipca (wtorek), godz. 11.00 – Gramofony i winyle – moja pasja. Spotkanie poprowadzi Jacek Chmielewski, pomysłodawca Toruńskiej Giełdy Winylowej.

11 lipca (środa), godz. 13.00 –  Klub Rękodzieła Artystycznego

12 lipca (czwartek), godz. 9.00 – spotkanie przed CCK Jordanki – Wyjazd do Chełmna i zwiedzanie miasta wraz z jego historią.

13 lipca (piątek), godz. 10.00 – Nordic Walking – spotkanie na stadionie SM Kopernik ul. Świętopełka, Zajęcia poprowadzi Janusz Karłowski – instruktor.

17 lipca (wtorek), godz. 11.00 – Spotkanie w Muzeum Etnograficznym w ramach projektu „Muzeum Panaceum” – Spotkanie w skansenie „Tajemnice codzienności”. Ekspozycja prezentuje architekturę wiejską głównie z XVIII-XIX w. Można zobaczyć całe wiejskie zagrody jak i pojedyncze Budynki, wiatraki, młyn i wiele interesujących obiektów (ilość miejsc ograniczona do 20 osób). Spotkanie poprowadzą pracownicy Muzeum Etnograficznego.

18 lipca (środa), godz. 13.00 – Klub Rękodzieła Artystycznego

19 lipca (czwartek), godz. 11.00 – Andrzej Orłowski jeden z twórców i pomysłodawców Muzeum Dworca Toruń Główny, który przygotował dla miłośników kolei nie lada atrakcję – Salę Tradycji Kolejnictwa.

20 lipca (piątek), godz. 11.00 – spotkanie w Klubie Dziennikarza portalu www.MYwToruniu.pl poprowadzi Marcin Lewicki

24 lipca (wtorek), godz. 11.00 –  Opowieść o Zbigniewie Herbercie – polskim poecie, eseiście, dramaturgu, twórcy słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, autor słuchowisk; kawaler Orderu Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof. Spotkanie poprowadzi: Agnieszka Łazicka.

25 lipca (środa), godz. 13.30 – Kurs Komputerowy dla Seniora – Spotkanie poprowadzi: Jacek Mroczek.

26 lipca (czwartek), godz. 11.00 – Opowieści Historyczne Anny Rojewskiej i Haliny Zubryckiej o kobietach z powstania Warszawskiego. Niektóre miały 14 lat, starsze – po dwadzieścia kilka. Były sanitariuszkami, kucharkami i łączniczkami, ale też snajperkami i minerkami. Podczas powstania warszawskiego walczyły, zawierały przyjaźnie na zawsze, zakochiwały się, wychodziły za mąż. Zadbane choć nie przejmowały się tym, że często były brudne, osmolone od wybuchu bomb. Same nie wiedzą, czy w takich warunkach chłopcy potrafili docenić ich urodę. Kobiety z powstania warszawskiego.

27 lipca (piątek), godz. 10.00 – Nordic Walking – spotkanie na stadionie SM Kopernik ul. Świętopełka, Zajęcia poprowadzi Janusz Karłowski – instruktor.

31 lipca (wtorek), godz. 11.00 – „Wszystko udarach”. Jak zapobiegać, jak leczyć i wiele innych interesujących informacji. Poprowadzą przedstawiciele Centrum Consultor.

Organizatorem projektu Kamienica Inicjatyw jest Fundacja Archipelag Inicjatyw.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.


Kamienica Inicjatyw EXTRA

Dyskusyjny Klub Książki – co miesiąc w wybrane poniedziałki (21 maja)
Prowadzi: Danuta Niebrzegowska

Wsp
ólne śpiewanie – każdy wtorek, godz. 12.45
Prowadzi: Stanisław Zieliński

Klub Rękodzieła Artystycznego – każda środa, godz. 13.00
Prowadzi: Krystyna Wiśniewska

Klub Dziennikarza – redakcja portalu MYwToruniu.pl – harmonogram ustalany na bieżąco
Prowadzi: Anna Zielińska i zaproszeni goście,

Klub Historyczny – poniedziałki (harmonogram na bieżąco)
Prowadzi: Halina Zubrycka,

Klub Wolontariatu
Prowadzi: Teresa Grochulska, Anna Zielińska

Klub fotograficzny i praktycznej obsługi komputera – harmonogram ustalany na bieżąco
Prowadzą: Jacek Mroczek, Witold Czerwiński.

Organizatorem projektu Kamienica Inicjatyw jest Fundacja Archipelag Inicjatyw.
Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.


Dodatkowe informacje:

Indywidualne spotkanie z prawnikiem – zapisy w Punkcie Informacji Seniorów przy ul. Kopernika 22 lub pod numerem telefonu 514 786 113.


Kontakt: 
Teresa Grochulska, tel. 514 786 113, teresa@kamienica-inicjatyw.pl

Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22, Toruń


Organizatorem projektu Kamienica Inicjatyw jest Fundacja Archipelag Inicjatyw.
Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.