Toruńskie Dni Rodziny

W rodzinie siła! Dlatego tak ważne jest wspólne spędzanie wolnego czasu. Czasu przeznaczonego zarówno tylko dla małżonków, jak i czasu dla całej rodziny. Dlatego podczas Toruńskich Dni Rodziny przygotowaliśmy propozycję zarówno dla par, jak i dla całej wesołej gromadki!

Mogą Państwo wybrać po jednej propozycji z dwóch kategorii: „DLA RODZICÓW” oraz „DLA RODZINY”. Wszystkie wydarzenia są darmowe i przeznaczone dla rodzin z Toruńską Kartą Dużej Rodziny, na wydarzenia „DLA RODZINY” zapraszamy również Państwa babcie i dziadków!

DLA PAR:

1.Warsztaty kulinarne w Chwast Prast
Zapraszamy małżonków na warsztat kulinarny, który będzie świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Wszak przez żołądek do serca! Podczas spotkania w restauracji Chwast Prast będziecie mieli okazję do wspólnego przygotowania niestandardowych potraw pod okiem mistrza kuchni wegetariańskiej 🙂 Dowiecie się również, jak przygotować zdrowe słodycze dla swoich dzieci.
Miejsce:
Chwast Prast, ul. Klonowica 37
Data: 3 grudnia
Godzina: 17.00 – 19.00


2. Warsztaty dla par przy kawie
Bycie rodzicem to bardzo absorbujące doświadczenie, które pochłania nas nieraz bez reszty. Często w  trosce o dzieci i ich dobrostan na plan dalszy schodzi nasza dorosła, małżeńska relacja. Czy jest szansa, by z gromadką dzieci i mnóstwem obowiązków znaleźć czas na bycie tylko we Dwoje, na dbanie o związek?

W przytulnej kawiarni, w kameralnym gronie porozmawiamy o tym :
– Jak dbać o związek, będąc jednocześnie rodzicem?
– Jak znaleźć czas na wspólne bycie tylko we Dwoje?
– Czy to dobrze, by dbać o tę relację i co na to nasze dzieci?

Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy, refleksji, a także dać Wam szansę na spędzenie 3h w gronie innych dorosłych (bez dzieci:). Każda para będzie miała swój oddzielny stolik, pyszną kawę i spokój w obfitości:) Spotkanie prowadzone będzie w formie warsztatowej, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w parze.

Prowadzenie:
Asia Dardzińska – pedagog, absolwentka Intensywnego Treningu NVC w Szkole Empatii, wielu szkoleń z zakresu NVC i komunikacji pozawerbalnej; realizatorka programów „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Prywatnie żona od 15 lat i mama 5 dzieci.
Miejsce: Cafe Kwadrans, Szosa Lubicka 166 L
Data: 7 grudnia
Godzina: 17.30 -20.30


DLA RODZINY:

1. Escape Room – Odzyskaj Wolność.
Escape Room „Odzyskaj Wolność” przeniesie Was do mieszkania konspiracyjnego w jednej z kamieniec na terenie Królestwa Polskiego w czasie zaborów. Na konspiratorów czeka kilka zadań, które przybliżą najważniejsze aspekty odzyskiwania przez Polskę niepodległości! Escape Room jest dostosowany do każdego wieku. Zapraszamy młodych, starszych, całe rodziny, jak i grupy znajomych. Do Escape Roomu wejść mogą grupy 5 osobowe.
Miejsce:
Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22
Data:
8 grudnia 2018
Godziny:
11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15.00, 15.30


2. Niewidzialny Dom
Myślisz, że świat jest taki jakim go widzisz. Czujesz, że wszyscy tak myślą. A jeżeli ktoś, choć na chwilę, wyłączyłby Tobie zmysł widzenia, zmieniłbyś swoje zdanie. Niewidzialny dom jest odpowiedzią na wiele pytań, często nie zadanych pytań. Niewidzialny Dom pokaże Ci świat, którego nie możesz zobaczyć. Nawet nie wiesz, że istnieje. Więcej na http://www.niewidzialnydom.pl
Miejsce: Niewidzialny Dom, ul. Strumykowa 5
Data: voucher do realizacji w wybranym terminie
Wiek: od 8 roku


3. Rodzinny portret
Rodzinne zdjęcie to pamiątka, do której można wracać przez całe życie. Zapewniamy Państwu profesjonalną sesję zdjęciową przeprowadzoną przez fotografkę Joannę Ziółkowską. Zapraszamy całe rodziny do międzypokoleniowego portretu! Otrzymają Państwo 2 zdjęcia (z różnymi kadrami) w formie cyfrowej oraz fizycznej. Sesja zdjęciowa trwa do 20 minut.
Miejsce:
Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22
Data: 8 grudnia 2018
Godziny: 11.00, 11.20, 11.40, 12.00, 12.20, 12.40, 13.00, 13.20, 13.40, 14.00


4. Jaskinia Solna
Wspaniały odpoczynek i relaks dla całej rodziny! Podczas 45-minutowego seansu, w błogi nastrój wprowadza relaksacyjna muzyka. Oddech stanie się głębszy, a zjonizowane powietrze zadziała jeszcze intensywniej. W celu całkowitego odprężenia, w jaskini panuje półmrok ułatwiający odpoczynek i polepszający sen. Więcej na http://alati.pl
Miejsce:
Jaskinia Solna Alati, ul. Lelewela 18
Data: voucher do realizacji w wybranym terminie


ZAPISY:

Wszystkie wydarzenia są darmowe i obowiązują zapisy. Jedna rodzina może wybrać 1 wydarzenia „DLA RODZICÓW” i 1 wydarzenie „DLA RODZINY”. Zapisy od wtorku 27 listopada od godziny 10:00! 


Co zrobić by wziąć udział w wybranym wydarzeniu? 

  1. Dokonać telefonicznej rezerwacji pod naszym numerem telefonu 514 786 113.
  2. Po rezerwacji należy osobiście odebrać wejściówkę na każde z wydarzeń w Kamienicy Inicjatyw do 3 grudnia. Wejściówka będzie uprawniała Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniu.
  3. Nieodebranie wejściówki skutkuje usunięciem z listy rezerwacji i przekazaniem miejsca osobom z listy rezerwowej

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundacji „ORLEN-DAR SERCA”.